2.sezona.

Laipni lūdzam atpakaļ, Mēronā!

1 sērija.

Viesnīcā «Mērona» ierodas žurnālists Toms. Viņš pastaigājas pa muižas telpām un nejauši iepazīstas ar Henriju. Toms paskaidro Henrijam, ka ir dzirdējis par noslēpumainajiem notikumiem muižā un ir ieradies šeit, lai uzrakstītu rakstu. Henrijs domā, ka Tomu interesē notikumi 90.gados, bet atklājas, ka Toms par to neko nezina un interesējas par notikumiem pirms 200 gadiem, kad muižā dzīvojis barons. Klīstot leģendas, ka barona laikā muižā pazuduši cilvēki un notikuši mistiski notikumi. Henrijs par to dzird pirmo reizi un apsola Tomam, ka palīdzēs noskaidrot ko vairāk.

Liza un Pāvels nemitīgi izklaidējas Rīgā un tērē Pāvelam mantojumā atstāto naudu. Agnesei sākas histērija, kad viņa uzzina par meitas bēgšanu. Liza atsūta mātei vēstuli, ka nevēlas palikt Mēronā, bet sāks jaunu dzīvi kopā ar Pāvelu. Liza slēpj no mātes savu atrašanās vietu. Valdis mierina sievu un paskaidro Agnesei, ka meitene drīz nomierināsies un atgriezīsies mājās.

Žurnālists Toms veic muižas izpēti un vienā no koridoriem ierauga barona attēlu. Vēlāk viņš internetā atrod informāciju par to, ka barona laikā tik tiešām muižā notikuši mistēriski notikumi- pazuduši cilvēki, barons bijis nežēlīgs un visa pilsēta par viņu runājusi.

Vakariņu laikā muižas viesnīcā Valdis iepazīstas ar patīkamu vecu sievieti-  vācu tūristi, kura apmetusies viesnīcā ceļojuma laikā.  Vācu tūriste neslēpj Valdim savu sajūsmu par skaisto viesnīcu un muižu, viņa pastāsta, ka pēc vīra nāves iecienījusi ceļot viena. Valdis sievietei apmaksā vakariņas uz viesnīcas rēķina.

Henrijam rādās murgi. Viņš pamostas nakts vidū un ievēro, ka viņa istabas durvis ir atvērtas. Viņš iet pa muižas koridori un ierauga, ka vienas no numura durvīm ir atvērtas. Istabā viņš ierauga Mariju, kura ir sagatavojusies viņu pirmajam seksam. Henrijs atzīstas, ka nav pieradis pie tā, ka Marija staigā naktīs pa muižu. Viņi nodarbojas ar seksu.

Henrijs mēģina runu, lai pateiktu Kristīnei, ka viņi šķiras. Viņš ļoti nervozē un nav par sevi pārliecināts. Henrijs dodas pie Kristīnes un ierauga, ka mājās ir arī Gerda. Kristīne pasaka Henrijam, ka viņa ir sagatavojusi pārsteigumu, jo viņiem ir pirmā mēneša gadadiena. Kristīne pasniedz Henrijam dāvanu- pildspalvu, kurā ir diktafons. Henrijs nespēj pateikt Kristīnei, ka viņi šķiras. Vēlāk Kristīne ir sagatavojusi romantiskas vakariņas un Henrijs nepasaka patiesību. Viņi nodarbojas ar seksu.

Mēronā ierodas noslēpumains  pusmūža cilvēks – Leviatāns. Viņš pastaigājas pa pilsētu, vēro cilvēkus. Pēc neilga laika kāds no vietējiem iedzīvotājiem ievēro, ka Leviatāns ceļ koka ēku Mēronā kopā ar vietējiem strādniekiem. Uz jautājumu, kas tiek celts Mēronā, Leviatāns atbild noslēpumaini, ka top kaut kas tāds, kas glābs visus Mēronas iedzīvotājus.

Inga pasaka Valdim, ka ir pazudusi viena no viesnīcas viesiem- vācu tūriste. Valdis saprot, ka tā ir tā pati sieviete, ar kuru viņš iepazinās restorānā. Inga paskaidro, ka viņai bija jāizrakstās no viesnīcas nākamajā dienā, bet viņa to nav izdarījusi un viņas nekur nav. Sievietes mantas ir viesnīcas numurā. Valdis prasa apsargam, lai tas sagatavo novērošanas kameru ierakstus. Pēc noskatīšanās Valdis saprot- pazudusī vācu tūriste nav izgājusi no muižas. Kamera parāda tikai to, kā viņa iegājusi viesnīcā ierašanās dienā. Valdis ar Henriju ierauga vienā no video, kā pensionāre staigā pa muižas koridori un uzvedas ļoti neparasti. Video ir bijis uzņemts naktī. Viņa ik pa brīdim pieturas pie sienām un mētājas ar rokām. Pēc tam sieviete pazūd no novērošanas kameru redzesloka. Valdis pēc redzētā ir pārbijies un paziņo Henrijam un apsargam, ka nevienam nedrīkst stāstīt par notikušo – tas var graujoši sabojāt viesnīcas reputāciju. Apsargs pasaka Valdim, ka pārmeklējis katru muižas stūri, visus viesnīcas numurus, arī bēniņus un jumtu- pensionāre ir burtiski izkūpējusi.

Agnese saņem zvanu no Pāvela. Viņa nekavējoties pieprasa, lai tas atved atpakaļ viņas meitu. Pāvels paskaidro Agnesei, ka Liza nevēlas atgriezties muižā, bet viņš varētu Lizu pierunāt ar vienu nosacījumu –  Valdis atļaus Pāvelam atgriezties muižā. Agnese un Valdis piekrīt Pāvela nosacījumam.

Vēlu vakarā Toms  pamana, kā netālu no muižas  viesnīcas noslēpumains vīrietis Leviatāns vēro no tāluma muižu.

2.sērija.

Viesnīcā pietrūkst darbaspēka un Valdis pasaka Silvijai, ka nepieciešams pieņemt darbā vēl vienu mājkalpotāju. Valdis pieņem darbā jaunu mājkalpotāju- jaunu, skaistu, bet kurlmēmu meiteni vārdā Linda.

Henrijs satiekas ar Tomu. Viņš paskaidro Tomam, ka par baronu nav pieejama nekāda informācija. Toms ir noskaidrojis, ka mistiskie notikumi beigušies vienīgi pēc barona nāves. Henrijs pasaka Tomam, ka mēģinās aprunāties ar muižas darbiniekiem- varbūt viņiem būs kaut kas zināms. Henrijs izjautā muižas personālu un Silviju. Visi noliedz, ka kaut ko zinātu, vienīgi Silvija izturas aizdomīgi.

Toms ierodas mazpilsētā pie barona kapa un ierauga, ka tas ir veidots no akmeņiem. Vietējā kapsētas darbiniece Tomam paskaidro, ka šādi veidots barona kaps, jo vietējie vēlējušies viņu apmētāt ar akmeņiem. Klīstot nostāsti, ka reiz barona mantinieks atgriezīšoties pilsētā un cilvēki atkal sākšot pazust.

Liza un Pāvels atgriežas Mēronā. Agnesei notiek saruna ar meitu. Valdis runā ar Pāvelu. Pāvels apsola, ka ir mainījies un vairs nedarīs muļķības.Valdis pasaka Pāvelam, ka tā ir viņa vienīgā iespēja. Pāvels nejauši uzzina par Agneses grūtniecību un ironiski nodomā, vai bērns nav no viņa.

Pāvels runā ar māsu Mariju. Viņš atzīstas māsai, ka nevar ciest Valdi un negatīvi attiecas pret viesnīcu muižā, tāpat kā iepriekš. Pāvels pasaka māsai, ka darīs visu, lai viesnīca aizvērtos un Valdis nenojaustu, ka Pāvels ar to būs saistīts.

Valdis paziņo Silvijai, ka esot saņēmis informāciju par to, ka Mēronas viesnīcā drīzumā varētu ierasties restorāna kritiķis. Valdis nezina kritiķa vārdu, ne arī to, kā viņš varētu izskatīties, tāpēc lūdz, lai Silvija parūpējas par īpaši kvalitatīvu viesu apkalpošanu viesnīcas restorānā.

Mēronā ierodas restorānu kritiķis kopā ar savu ģimeni. Pa ceļam uz viesnīcu Mēronā viņš nejauši notriec pāri ielai skrejošu klaiņojošu suni.

Ierodoties viesnīcā, kritiķis nerada nevienam iespaidu par to, kas ir patiesībā, bet Pāvels nejauši noklausās ģimenes sarunu un saprot, ka tieši šīs ģimenes galva ir kritiķis. Pāvels nekavējoties sāk īpaši izturēties pret ģimeni un uzaicina kritiķi ar ģimeni vakariņās. Vakariņās piedalās arī Pāvels. Kritiķis ar ģimeni slavē skaisto viesnīcu un patīkamo servisu no Pāvela puses. Kritiķis nespēj saprast, kāpēc gaļai ir dīvaina piegarša un prasa Pāvelam, kas tā ir par gaļu, jo viņš nespēj saprast gaļas veidu. Pāvels atzīstas, ka ir pagatavojis uz ceļa notriekta klaiņojoša suņa gaļu. Izvēmies turpat pie galda, kritiķis nolād Pāvelu, Mēronu un nekavējoties ar ģimeni pamet viesnīcu. Valdis ar Silviju par kritiķa ierašanos tā arī nepaspēj uzzināt.

Leviatāns Mēronas centrā iepazīstina ar sevi vietējos iedzīvotājus. Viņš apgalvo, ka ir augstākais svētā Atana aizstāvis un ka vīzija viņu ir atsūtījusi uz Mēronu. Viņš stāsta iedzīvotājiem, ka drīzumā pilsētā sāksies mistiski notikumi, pazudīs cilvēki. Iemesls būs ļaunums, kas nāk no muižas viesnīcas. Glābti būs vienīgi tie, kuri sekos Atana baznīcas misijai.

Iedzīvotāji, kuri dzird Leviatāna runu, par to pasmejas un nosauc vīrieti par pilnīgi trako, kuram vajadzētu ārstēties.

Gerda ierodas darbā mazpilsētas fabrikā. Ierauga, ka daudzi fabrikas darbinieki stāv pie ēkas ieejas. Darbiniekiem tiek paziņots, ka fabrika tiek slēgta un visi tiek atlaisti no darba. Visi ir šokā, lielākā daļa pilsētas iedzīvotāji strādāja fabrikā. Kāds no fabrikas strādniekiem atgādina par trako, kurš pilsētas centrā apgalvoja, ka Mēronu piemeklēs nelaime. Leviatāns apgalvo, ka fabrikas slēgšana tikai sākums un glābti būs tikai tie, kuri sekos viņa baznīcas aicinājumam. Pēc Leviatāna runas šoreiz neviens vairs nesmejas. Cilvēki paiet viņam garām, bet mēs redzam, ka viņi sāk ieklausīties viņa teiktajā.

3. sērija

Pāvels pilnībā nododas viesnīcas iznīcināšanai, rūpīgi slēpjot to no Valda. Kāds no viesiem nejauši savā numuriņā atrod vannā čūsku, citam klientam piešķirtais numurs atgādina narkomāna midzeni.

Valdis nespēj saprast, kāpēc viesnīcai strauji krītas reitings un viesu skaits samazinās. Valdis mēģina darīt visu iespējamo, lai uzlabotu viesnīcas servisu, tikmēr Pāvels turpina rīkoties, lai to sagrautu.

Inga apmāca kurlmēmo Lindu par viņas pienākumiem un ievēro, ka tā uz viņu aizdomīgi skatās.Pagājuši 4 mēneši. Daudzi Mēronas iedzīvotāji pēc darba zaudēšanas ir pametuši pilsētu. Tie, kuri ir palikuši, arvien vairāk slīgst trūkumā. Leviatāna sekta kļūst arvien populārāka. Viņa koka baznīca ir uzcelta un sektas dalībnieki tajā jau notur pirmās tikšanās. Pa pilsētu staigā iedzīvotāji, kuri dala skrellapas ar aicinājumu pievienoties sektas kustībai.Toms nolemj apmeklēt vienu no sektas pasākumiem un piedzīvo šoku, uzzinādams, ka sektas līderis stāsta, ka tikai miesas ziedojums var glābt pilsētu no notiekošā. Toms ievēro, ka pagaidām sektu apmeklē vien sociāli mazturīgākie iedzīvotāji, bet arvien vairāk starp sektas biedriem parādās arī jaunieši.

Pēc Valda atmiņu kadriem mēs iepazīstamies ar Valda un Agneses dzīvi Maskavā pirms viņi devās uz Mēronu. Valdis iepazīstas ar Oksanu, kura kļūst par viņa mīļāko. Agnese par to uzzināja, bet izlikās, ka neko nenojauš, lai nepaliktu bez līdzekļiem, kurus viņai nodrošina Valdis. Valdim pieder vairāki nelegālie kazino, bet tā kā viņš nevar legāli pretendēt uz kredītu bankā, Valdis pieņem aizdevumu no nepareizajiem cilvēkiem, kuri vēlāk no viņa pieprasa neizmērojamus procentus. Nespēdams norēķināties,  Valdis grib izdarīt pašnāvību, bet saņem zvanu no Aināra, kurš piedāvā viņam paslēpties Mēronā, mazā Latvijas mazpilsētā.

Viesnīcā atkal pazūd apmeklētāji- šoreiz jauns pāris. Kameras ieraksts parāda, ka jaunieši veido neparastas kustības muižas gaitenī, vēlāk vairs nav redzēti. Valdis vairs nevar to slēpt un dodas uz policiju pie Edvarda. Valdis atzīstas par to, ka viesnīcā pazudusi arī vācu tūriste pirms 4 mēnešiem. Edvards, ieraudzījis kameras ierakstus, ir pārsteigts par redzēto.

Henrijs izstāsta Tomam par pazudušajiem cilvēkiem un abi nospriež, ka var ticēt leģendai par Baronu, tad viņa mantinieks ir tiešām atgriezies. Henrijs atzīstas Tomam, ka muižā strādā Silvija, kura nemitīgi viņu vēro un izturas aizdomīgi tieši pret Henriju. Uz Toma jautājumu, vai kaut kas līdzīgs noticis jau iepriekš, Henrijs paskaidro, ka iepriekšējā saimnieka Aināra laikā arī notika traģēdijas. Toms pastāsta Henrijam, ka iegādājies dzīvokli Mēronā, jo vēlas pamest Rīgu pavisam un turpināt strādāt no datora mazpilsētā.

Valdis sarunājas ar Henriju bērnistabā, kura iekārtota gaidāmajam mazulim. Valdis runā par viesnīcu un Mēronu, kā par maģisku vietu. Henrijs domā, ka tēvs ir satraucies par pazudušajiem viesiem, bet izrādās, ka Valdis domā ko citu. Valdis pasaka Henrijam, ka līdz ierašanās brīdim Mēronā viņam nekad nevarēja būt pašam savu bērnu. Ārsti teica, ka nav cerību, ka Valdim varētu būt bioloģiskie bērni. Henrijs pasaka Valdim, ka vienmēr uzskatīs viņu par savu tēvu. Top zināms, ka Henrijs vienmēr ir zinājis to, ka ir bijis adoptēts, bet abi ar Valdi to nevienam nav atklājuši. Valdis atzīstas, ka Agnesei nekad nav teicis par to, ka viņam nevar būt bērnu un tagad ir noticis īsts brīnums šajā vietā. Sarunu noklausās Pāvels.

Pāvels priecīgi paziņo Agnesei, ka zina, kurš ir bērna īstais tēvs. Viņš sāk lēnām šantažēt Agnesi, apsola, ka neteiks Valdim patiesību, ja viņa labi uzvedīsies.

Liza ieslīgst depresijā. Arvien biežāk viņa strīdas ar māti un attiecības ar Pāvelu atsvešinās. Liza atsāk lietot narkotikas.

4.sērija

 

Valdis ierodas pie Edvarda Meina policijas iecirknī un prasa, vai nav jaunumu par pazudušajiem. Pārsteigumā, Valdis ierauga, ka uz Edvarda Meina galda stāv brošūra par Levitiāna sektu. Edvarda runā kļūst saklausāma sektas loģika. Izmeklētājs apgalvo, ka karjeras laikā nav redzējis neko tamlīdzīgu, iespējams, ka tiešām ir kāds neizskaidrojams spēks, kas to visu vada, kā runā Levitāns.

Valdis šausmās pamet policijas iecirkni, būdams pārliecināts, ka vietējā policija vairs nav viņa cerība uz palīdzību.

Inga cieš, vērojot Lizas un Pāvela attiecības. Jaunā mājkalpotāja Linda to ievēro un mēģina Ingu nomierināt. Vēlāk Inga un Linda nodarbojas ar seksu.

Pagājuši 5 mēneši.

Viesnīcā Mērona ierodas tūriste no Maskavas. Oksana.

Oksana mēģina pārliecināt Valdi, ka viņas ierašanās Mēronā ir tikai sakritība un viņai nebija ne jausmas, ka Valdis ir īpašnieks. Oksana nejauši satiekas ar Agnesi, kura ir šokā, ieraugot Oksanu Mēronā. Starp sievietēm izveidojas ass dialogs. Oksana nolemj viesnīcā palikt ilgāk.

Agnese ir 9.grūtniecības mēnesī un viņai tuvojas dzemdības. Pāvela šantāža ir kļuvusi arvien mokošāka. Pāvels pasaka Agnesei, ka drīzumā izdarīs tā, lai arī Liza kļūtu par māti un viņš būtu tēvs abu bērniem. Ja Agnesei tas nepatiks, viņš visu izstāstīs Valdim.

Henrijs ievēro, ka Liza arvien biežāk ir nomākta un atkal lieto narkotikas. Viņu sarunas laikā Liza atzīstas, ka tēvs aizgāja no viņām, kad Liza bija pavisam maza. Liza atzīstas, ka tēvu mīlēja vairāk, nekā māti.

Oksana mēģina savaldzināt Valdi. Valdis pasaka, ka viņa sievai drīz gaidāmas dzemdības un lūdz, lai Oksana dotos prom no Latvijas. Valdim rodas aizdomas, ka Oksanas ierašanās Mēronas viesnīcā tomēr nebija nejauša sakritība.

Agneses pacietības bērns ir pilns. Viņa ierodas pie makšķernieka Ivara un pasaka, ka zina, ka reiz viņš izcieta cietumsodu par slepkavību. Ivars ir pārsteigts par Agneses lūgumu – nogalināt Pāvelu un Agnese par to labi samaksās, notikušais nekad nevienam netaps zināms. Ivars piekrīt.

Oksana mēģina savaldzināt Valdi.

5.sērija

 

Oksana kārtējo reizi mēģina savaldzināt Valdi. Viņš neiztur un pārguļ ar Oksanu. Tomēr Agnese to uzzina. Viņa ir šokēta, bet izliekas, ka neko nezina.

Linda un Inga turpina attiecības, Inga sāk aizmirst Pāvelu.

Marija izprašņā Henriju par viņa māti. Henrijs atzīstas, ka zina vienīgi to, ka bērnībā viņa īstie vecāki iekļuva avārijā un viņš nonāca bērnunamā. Marija uzzina, ka Valdis nav Henrija īstais tēvs.

Pāvels turpina terorizēt Agnesi un tā atkal dodas pie Ivara noskaidrot, kad viņš varēs paveikt to, ko apsolījis. Agnese ir šokā, kad ierauga Ivara mājā Leviatānu ar viņa sekotājiem. Ivars ir pievienojies sektai un aicina to darīt arī Agnesi, lai atbrīvotos no visiem grēkiem. Agnese ātri pamet Ivara māju.

Toms ar Henriju apmainās ar jaunu informāciju par notiekošo pilsētā un barona lietu.  Toms pastāsta Henrijam par notiekošo pilsētā un to, kā attīstās sekta. Henrijs uzzina no Toma, ka tie, kuri atgrāk bijuši izglītoti un ļoti saprātīgi cilvēki, nu pievienojušies sektas kustībai un vairs neesot atpazīstami. Henrijs pasaka, ka fanātiķi viņu neinteresē un diez vai viņi esot bīstami, bet Tomu tas nopietni satrauc. Toms saka, ka jukušā Leviatāna ietekme pieaug ar katru dienu.

Sektanti parādās pie muižas viesnīcas vārtiem. Skaita lūgšanas par nolādēto vietu un brīdina viesnīcas viesus. Apsargam izdodas viņus aizgaiņāt, bet kļūst skaidrs, ka pilsētā to kļūst arvien vairāk. Apsargs ievēro, ka viņa brālis, bijušais inženieris, ir pievienojies sektantu grupai. Starp abiem izveidojas strīds sektas dēļ un brālis mēģina pārliecināt apsargu, ka viņam jāpamet darbs muižā.

Agnesei sākas priekšlaicīgas dzemdības.Viņa nepaspēj aizbraukt uz Rīgu. Dzemdības pieņem Silvija un mājkalpotājas. Piedzimst puika.

Pēc pirmās pastaigas ar mazuli pa muižas teritoriju, Agnese ierauga pie muižas vārtiem Ditu. Ieraudzījusi Agnesi ar bērna ratiem, Dita kļūst histēriska. Viņa izmisīgi kliedz, ka tas ir viņas bērns, nolād Agnesi un mēģina pārlēkt pāri muižas vārtiem. Garām iet iedzīvotāji un aizdomīgi skatās uz Agnesi. Apsargs ierodas palīgā Agnesei un ar fizisku spēku aizdzen Ditu. Dita, promejot kliedz, ka atgūs savu bērnu, lai ko tas prasītu.

6.sērija

 

Viesnīcā atkal pazūd viesis. Valdis pieņem sāpīgu lēmumu – slēgt Mēronas viesnīcu.

Pāvels priecājas par viesnīcas slēgšanu, bet Liza viņam atklāj, ka viesnīcu Valdis slēdz pazudušo dēļ. Pāvels saprot, ka tas nav viņa dēļ un pats sāk uztraukties par notiekošo muižā.

Inga pierunā Valdi neatlaist Lindu, sakarā ar viesnīcas slēgšanu.

Pāvels ieiet Lizas istabā un ierauga viņu šausmīgā paskatā narkotiku dēļ. Pāvels saka Lizai, ka viņa ir vārga un nespēj sevi kontrolēt. Lizai ir grūti sevi kontrolēt, bet viņa atzīstas Pāvelam mīlestībā. Pāvels neko neatbild. Viņš pasaka, ka tādu nolaistu sievieti nevar mīlēt un aiziet.

Mēronā ierodas Viktorija. Viņa satiekas ar Gerdu. Viktorija atdod Gerdai pasi. Viktorija izstāsta Gerdai par savu dzīvi pēc pazušanas un to, ka beidzot ir atguvusi savu agrāko vārdu un dokumentus. Viktorija atzīstas Gerdai, ka mokošās atmiņas par pavadīto laiku Mēronā, liek viņai pēc iespējas ātrāk doties prom no mazpilsētas. Viktorija izbrīdina Gerdu, atklājot, ka patiesībā Ainārs nebija tas, kas iedvesa viņā lielākās bailes, bet pati māja. Viņa bieži saskārās ar dīvainām situācijām muižā, bet Ainārs to visu noliedza un domāja, ka tās ir viņas fantāzijas. Ainārs reiz piedāvājis kopā doties atvaļinājumā, bet Silvija atrunājusi. Viktorija atzīstas, ka biedējošākā muižā bijusi Silvija un viņai vienmēr šķitis, ka tā sieviete kaut ko slēpj. Kaut ko tādu, ko nav zinājis pat Ainārs.

Pēc kārtējā seksa, guļot gultā ar Oksanu, Valdis pēc sievietes stāstītā saliek galvā vēlreiz notikušo Maskavā un saprot, ka viss notikušais ar parādiem, bija saistīts ar Oksanu. Viņa bija iesaistīta parādnieku shēmā, pateicoties kurai, saņēma procentus no Valdim atņemtās naudas. Valdis saprot, ka Oksana nodeva visu informāciju par viņa īpašumiem cilvēkiem, kuri vēlāk iznīcināja Valdi un tagad viņa ir atgriezusies, lai turpinātu iesākto. Neizmērojamās dusmās, Valdis sāk žņaugt Oksanu un pārvērtē spēkus. Pie muižas loga to novēro viens no sektantiem.

Oksana saļimst.

Valdis, šausmās apjēdz ko ir izdarījis. Viņš atbrīvojas no Oksanas līķa.

Viktorija klausās, kā dzīvo Gerda pēc fabrikas slēgšanas. Naudas un darba nav, pabalsti ir mazi, bērnus nodrošināt ir grūti, jo to tēvs nepalīdz, lai gan Gerda pārvarējusi kauna sajūtu un pat lūgusi viņam palīdzību. Gerda izstāsta Viktorijai, ka pilsētā ir parādījusies sekta.

Viktorija saka Gerdai, lai nekavējoties krāmē mantas un kopā ar bērniem pamet pilsētu. Viktorija palīdzēs Gerdai ar bērniem iekārtoties Rīgā. Gerda no sākuma iebilst, bet Viktorija viņu pierunā sākt jaunu dzīvi galvaspilsētā un doties prom no Mēronas pavisam.

Gerda satiekas ar Henriju un atdod viņam pildspalvu ar diktafonu, kuru viņš bija atdevis atpakaļ pēc šķiršanās no Kristīnes. Gerda atzīstas, ka pildspalva stāvēja virtuvē, kad viņa sarunājās ar Viktoriju un Henrijam būtu vērtīgi noklausīties par to, kas patiesībā varēja notikt muižā Aināra laikā. Iespējams, ka viņi toreiz kaut ko palaida garām. Kaut ko tādu, kas mainītu visu.

Henrijs lūdz Gerdai piedošanu par Kristīni, bet Gerda saka, ka viņam ne par ko nav jāatvainojas- mīlestībai nevar pavēlēt. Viņi atvadās un Gerda ar bērniem uz visiem laikiem pamet Mēronu.

Henrijs pastāsta Valdim, ka domā, ka Silvija varētu būt iesaistīta pazudušo lietās. Valdis nesaprot, kam var ticēt. Viesnīca ir slēgta, viss kļūst arvien sliktāk. Viņš pasaka Henrijam, ka ir pieņēmis lēmumu pārdot muižu un arī doties prom no Mēronas.

Linda negaidīti nogalina Ingu.

7.sērija

 

Nākamajā rītā Valdis atrod Ingas ķermeni apsarga mājā. Viņš nekavējoties pasauc visu personālu un pieprasa paskaidrojumus no apsarga. Apsargs apgalvo, ka viņam ar notikušo nav ne mazākās saistības. Valdis publiski pazemo apsargu. Silvija mēģina viņu aizstāvēt, bet ne ilgi- Valdis atlaiž arī Silviju un visu muižas personālu. Viņš paskaidro, ka, izņemot savu ģimeni, vairs nevienam neuzticas. Pāvelu un Mariju viņš neaiztiek.

Viss muižas personāls, ieskaitot Silviju, pamet muižas teritoriju.

Promejot, Silvija pasaka Valdim, ka viņš ir pieļāvis lielāko kļūdu, jo viņi bija pēdējie aizstāvji.

Agnese atklāj, ka viņas bērns ir pazudis. Viņa iesaista visus muižā, bet bērnu neviens neatrod.

Agnese skrien uz pilsētu, meklē Ditu un atrod viņu pie Leviatāna baznīcas ieejas, kur Dita stāv ar bērnu un pārējiem sektantiem.

Agnese lūdzas, lai viņai atdod bērnu, bet Leviatāns pieprasa, lai Agnese dodas prom un liek mierā Ditu un viņas mazuli.

Agnesi ar spēku aizved prom pārējie sektanti. Policists Edvards Meins uz notiekošo noraugās kopā ar pārējiem sektas dalībniekiem.

Leviatāns pieiet pie Agneses un pasaka viņai, ka ja viņa vērsīsies pie policijas ārpus Mēronas, viņš bērnu nogalinās. Agnese  izmisumā raud.

Toma izmeklēšana aizved viņu uz kādu pamestu mazpilsētas muzeju, kurā viņš atrod ļoti vecas fotogrāfijas. Uz tām redzams barons un viņa sekotāji. Toms ievēro, ka visi portreti ir ļoti līdzīgi Leviatānam.  Reiz barona sekta bija muižā. Toms uzzina, ka visi viesnīcas pazudušie viesi ir kļuvuši par ziedojumu Atāna sektai. Toms satiekas ar Henriju un viņi abi secina, ka Leviatāna mērķis ir muiža. Viņš vēlas to atgūt, lai muiža kļūtu par galveno sektas pili.

Vakarā Leviatāns savā baznīcā runā ar sekotājiem par to, cik daudzi cilvēki pazuduši viesnīcā, cik daudz traģēdijas tā nesusi līdzi. Muižas saimnieks arī ir slepkava. Agnese mēģinājusi nolaupīt Ditas bērnu. Leviatāns paziņo, ka diena, kad tam ir jāpieliek punkts, ir pienākusi. Viņš aicina savus sekotājus doties uz muižu un tās visus iedzīvotājus atvest uz baznīcu grēku izpirkšanai.

Valdis mēģina palīdzēt Agnesei, kura guļ uz grīdas. Viņš pasaka, ka atvedīs ne tikai policiju no Rīgas, bet arī armiju, ja vajadzēs. Agnese baidās to darīt, jo atceras par Leviatāna draudiem.

Valdis stāv pie loga un ierauga, ka muižai no parka puses tuvojas daudzi cilvēki. Apjēgdams, ka vairs nav kur slēpties, Valdis skrien pēc ieroča, kurš paslēpts muižā. Viņš mēģina atrast Henriju, bet saprot, ka viņa nav muižā. Valdis skrien uz Pāvela istabu un brīdina Pāvelu par notiekošo. Viņi aizver visas muižas durvis un logus un ar ieročiem ieņem pozīcijas. Valdis pirmajā stāvā, bet Pāvels otrajā.

Toms saka Henrijam, lai tas skrien uz muižu un viņi nekavējoties pamestu pilsētu. Toms tikmēr dosies uz Rīgu, lai nekavējoties policijā iesniegtu iesniegumu par notiekošo mazpilsētā. Viņi nepaspēj iziet no dzīvokļa. Pie viņiem pienāk Leviatāns ar saviem sekotājiem, starp kuriem ir Linda. Henrijs saprot, ka Linda bija Leviatāna sekotāja un « acis muižā». Linda bija tā, kura Leviatānam atnesa «ziedojumus» un parūpējas par pazudušajiem viesiem, kā arī rediģēja kameras attēlus, lai tie izskatītos mistiski un biedējoši. Linda patiesībā var runāt. Viņa izlikās par mēmu, lai dabūtu darbu muižā, zinot, ka Valdis nevēlēsies viņu diskriminēt.

Paralēli notiek uzbrukums muižai. Sektanti ir muižas teritorijā un ielaužas muižā. Piekauj Valdi, tas mēģina pretoties, bet ne ilgi. Pāvels no otrā stāva dzird notiekošo un nolemj neiesaistīties. Pāvels bēg pa koridoru. Tajā mirklī viņš ierauga, ka viņi jau ir otrajā stāvā un viens no viņiem ir sagrābis Lizu. Koridora otrā galā ir Marijas istaba. Pāvelam ir jāizdara izvēle, kuru izglābt. Viņš  sāk skriet uz Marijas istabas pusi. Liza sāk raudāt, redzot Pāvela nodevību.

Pāvels ieskrien Marijas istabā, aizbultē to, paslēpj māsu skapī un pats palien zem gultas. Durvis atceras, ieskrien sektants, nodomā, ka istaba ir tukša un aiziet.

Toma dzīvoklī sektanti iznīcina visus Toma savāktos materiālus par sektas darbību. Tomu un Henriju viņi atstāj sasietus vannā ar ķermeni uz leju. Viņi atstāj ieslēgtu ūdeni. Kad ūdens piepildīs vannu, abi noslīks.

Agnesi, Valdi un Lizu sektanti ved prom no muižas.

Pāvels un Marija vēl paliek istabā arī mirkli pēc tam, kad viss ir noklusis. Pēc tam viņi iznāk no paslēptuvēm, grasās doties ārā no istabas, bet izdzird aiz durvīm smagus soļus.

Pāvels ar acīm meklē ieroci, bet atceras, ka aizmirsa to koridorī, kad bēga. Brālis ar māsu lēnām apsēžas uz gultas, soļi tuvojas istabai. Durvis atveras. Istabā ienāk pieaudzis vīrietis ap 40. Ingus Lūkass. Rokās viņš tur to ieroci, kuru koridorī aizmirsa Pāvels.

8.sērija

 

Pāvels saprot, ka Lūkasa istabā nav un tā bija tikai vīzija par tām šausmām, kuras viņš pārdzīvoja bērnībā, kad istabā ienāca Lūkass un viņi ar Mariju bija mazi bērni. Pāvels pasaka Marijai, ka viņiem ir jāpamet pilsēta. Marija atsakās doties prom bez Henrija.  Pāvels pasaka, ka tādā gadījumā dosies prom viens. Marija vaicā, vai viņš tiešām pametīs Lizu. Pāvels atbild, ka viņam ir vienalga.

Gandrīz izbraucis no Mēronas, Pāvels apstājas. Viņu sāk mocīt sirdspaziņa. Viņš atceras, kā bērnībā ar māsu slēpās no Lūkasa un to, kas notika ar viņu vecākiem.

Pāvels pagriež stūri, lai atgrieztos Mēronā.

Liza, Valdis un Agnese ir sasieti Leviatāna sektas ēkā un visi saprot, ka viņus drīzumā nogalinās. Agnese nevar novērst skatienu no Ditas, kura tur rokās viņas bērnu. Kamēr Leviatāns saka uzrunu klātesošajiem, pie baznīcas koka ēkas piebrauc muižas apsargs. Viņš izņem benzīna kannu no mašīnas un sāk apliet koka ēku ar benzīnu.

Toms un Henrijs vēro, kā ūdens tuvojas viņu sejām un viņi sāk slīkt. Gaiss pietiek vien uz dažām minūtēm, pēc tam abi ar grūtībām spēj kustēties zem ūdens. Sievietes roka izrauj Henriju no vannas. Viņš miglaini redz sievietes siluetu – rokas, kustības, bet acis ir pilnas ar ūdeni. Kad viņš atjēdzas, Henrijs ierauga, ka viņu izglāba Kristīne.

Kristīne pasaka Henrijam, ka neaizbrauca no Mēronas, jo vēlējās palikt viņam blakus.

Leviatāns pietuvina nazi Valda galvai, bet tajā brīdī sektanti sāk kliegt vārdu «ugunsgrēks» un sāk skriet ārā no ēkas. Ēku piepilda dūmi. Leviatāns pavēl visiem apstāties, bet lielākā daļu  viņu neklausa un visi skrien ārā no ēkas. Paliek tikai paši uzticīgākie, tostarp Dita un Linda.

Leviatāns nepaspēj nogalināt Valdi.. Ugunsgrēks pieņemas spēkā, Agnesei izdodas atņemt Ditai bērnu

Leviatāns iet bojā ugunsgrēkā. Linda izkliedz vārdu «tēvs» Leviatāna virzienā un arī iet bojā ugunsgrēkā.

Pāvels ieskrien ēkā un mēģina atbrīvot Lizu, bet pats iekļūst ugunī un nespēj no tās izkļūt.

Valdis lūdz Agnesei viņu atbrīvot, kamēr uguns nav tikusi līdz viņam. Agnese to nedara. Agnese atzīstas, ka visu zina un ka ienīst Valdi, zina par notikušo Maskavā un par Oksanu. Agnese pasaka Valdim, ka bērns ir no Pāvela. Valdis smok dūmos, Agnese ar Lizu pamet ēku, atstājot ugunsgrēkā Valdi un Pāvelu.

Agnese ar bērnu uz rokām un Lizu izskrien no degošās ēkas. Sektanti ārā pavada viņas ar skatienu, bet vairs netuvojas.

Marija atskrien uz vietu, kur bieži pavadīja laiku ar Henriju, bet tur neviena nav. Henrija vietā, Marija tur ierauga Aināru Markinu.

Henrijs pieskrien pie muižas. Pēc neilga brīža pie muižas parādās Agnese un Liza. Agnese prasa Henrijam, lai viņš pienāk tuvāk, bet tas saprot, ka kaut kas ar abām nav kārtībā.

Pie muižas pienāk Silvija. Viņa runā ar Henriju, netuvojoties Agnesei. Gan Agnese, gan Silvija abas sauc Henriju katra savā pusē.

Henrijs ievēro, ka segā, kuru sev rokās tur Agnese, nav bērna.

Silvija lēnām runā ar Henriju un saka, ka šeit visi viņam melo un nekā no redzētā nav.

Silvija lūdz, lai Henrijs uzmanīgi aplūko to, ko redz sev apkārt. Henrijam sākas mokoša migrēna, viņš mokās un viss apkārt viņam izmainās. Izpostītā muiža pazūd, apkārt parādās cilvēki formastērpos, kuri pēkšņi sāk iet viņam garām. Henrijs redz gaiteņus, dzird cilvēku balsis, apkārt viss izskatās pilnīgi citādāk. Tur ir Valdis un Pāvels- viņi izskatās pēc klīnikas pacientiem. Muiža pazūd no viņa skatiena.

Silvija lūdz Henrijam izdarīt izvēli un neiet līdzi Agnesei ar Lizu, bet nākt kopā ar viņu. Henrijs ievēro vīrieti. Tas ir Konstantīns. Psihiatriskās slimnīcas pacienta apģērbā viņš staigā pa klīniku ar fotogrāfiju rokās un meklē pazudušo sievu. Viņš nekad nebija aizbraucis no Mēronas.

 Henrijs iet Silvijas virzienā. Dzird Lizas kliedzienus. Viņš saļimst.

Henrijs pamostas savā istabā. Blakus stāv Ainārs un Silvija. Ainārs pastāsta, ka viņš nebija miris, bet bija spiests uz gadu doties praksē pie brāļa uz Čikāgu. Par slimnīcu rūpējās Silvija. Henrijs uzzina, ka Valdis, Agnese un Liza nav nekad bijuši viņa ģimene.

Muiža- tā ir psihiatriskā klīnika, kura neizskatās tā, kā to redz Henrijs. Tā ir parasta slimnīca, kurā pacienti redz savu dzīvi tā, kā vēlētos to redzēt. Henrijs pats radīja savu pasauli un notikumus, kļuva par izmeklētāju un radīja savus piedzīvojumus. Mēronas mazpilsētas nav. Latvijā šāda mazpilsēta neeksistē valsts kartē. Ir klīnika ar nosaukumu «Mērona», kurā pirms gada ieradās jauni pacienti- Valdis, Agnese, Liza, Henrijs.

Agnese nedzemdēja bērnu. Reiz šī sieviete sajuka prātā, jo nejauši vannā noslīcināja savu bērnu. Vēlāk viņa sadraudzējās ar vietējo iedzīvotāju Ditu, kurai ļoti kļuva žēl Agneses un Dita mēģināja dot mājienus Agnesei par to, kas patiesībā notika ar viņas bērnu. Kad Dita pēc gada pati palika stāvoklī, Agnese mēģināja nolaupīt Ditas bērnu, jo iztēlojās, ka tas ir viņas.

Ditas stāsts ir Agneses stāsts.

Liza slimnīcā nonāca narkotiku dēļ.

Pāvels un Marija ir traumēti kopš bērnības notikumiem.

Valdis- uzņēmējs, kurš sajuka prātā pēc uzņēmuma bankrota un pašnāvības mēģinājuma. Leviatāns- slimnīcas pacients, kurš sevi dēvē par augstāko spēku līderi.

Ainārs un Silvija paskaidro Henrijam, ka ir pienācis laiks pieņemt reālo pasauli savā galvā, tas palīdzētu viņam izkļūt no klīnikas un viņš varēs dzīvot Mēronā kopā ar pārējiem pacientiem.

Paiet nedēļas. Henrijs redz pasauli ar citām acīm. Pēc sarunām ar Mariju, Valdi un Lizu viņš saprot, ka Aināram bija taisnība. Viņi katrs dzīvo savā pasaulē, kurai nav saistības ar realitāti. Ārpus slimnīcas teritorijas, viņš vēro Kristīni, kura strādā pie mājas dārzā. Viņš mēģina ar viņu parunāties, Kristīne pienāk nedaudz tuvāk un prasa, vai viņi ir pazīstami. Tālāk Henrijs redz parādamies Gerdu, kura ierauga, kā Kristīne sarunājas ar Henriju pie slimnīcas teritorijas. Gerda kliedz Kristīnei, lai viņa nekavējoties dodas prom. Kristīne dodas pie mātes un Henrijs dzird, kā Gerda atgādina meitai nekad nesarunāties ar klīnikas pacientiem.

Pēc dažām dienām Henrijs gatavojas izrakstīšanai no klīnikas. Viņš prasa Aināram, vai var ņemt Mariju līdzi, bet tas atbild, ka meitene nav gatava pamest klīniku, kā arī vairums pārējo pacientu, no kuriem daudzi iespējams nekad nepametīs šīs « viesnīcas» teritoriju. Ainārs paskaidro Henrijam, ka viņam ir jāizmanto šī iespēja- sākt dzīvi no jauna un būt veselam.

Fināls. Henrijs ar čemodānu pamet klīnikas teritoriju. Pie klīnikas logiem katrā logā uz viņu skatās pacienti, kuri pavada viņu ar skatienu, kad Henrijs dodas prom.